•  |

Blog

Je možné využiť túto koronakrízu vo svoj prospech?

Určite sa spoločne všetci zhodneme na tom, že rok 2020 každému z nás viac vzal ako dal. Máme tu však už rok 2021 a s ním aj šancu na nový začiatok a nové príležitosti.
Minulý rok bol nepochybne pre všetkých náročný. Aký bude ten nasledovný – 2021? Vieme, že pandémia a opatrenia, ktoré s ňou súvisia ešte nekončia. Tak si pripravení využiť krízu vo svoj prospech?

Ak patríte medzi tých, ktorí práve rekapitulujú a rozhodujú sa ako ďalej, v nasledovnom článku sa pokúsime na krízu COVID-19 pozrieť a načrtnúť vám možnosti riešenia z iného pohľadu.

Prijaté opatrenia často znižovali, či dokonca znemožňovali výkon podnikateľskej činnosti – najmä pre segmenty ako gastro, fitness, či cestovný ruch. Dopyt po službách a tovaroch klesol a podnikateľské reťazce boli značne obmedzené, čo zároveň znamenalo – nedostatok vstupov potrebných k podnikateľskej činnosti.Práve malé a stredné podniky sa významným spôsobom podieľajú na zamestnanosti obyvateľstva SR. 

Dopad druhej vlny COVID-19 na slovenských podnikateľov
Väčšina dotknutých podnikateľov (až 95 %) pociťuje negatívny dopad opatrení v súvislosti s druhou vlnou COVID-19. Prieskum, ktorý realizovala SBA (Slovak Business Agency) hovorí, že až 72 % z podnikateľov očakáva výrazne negatívny dopad na ich podnikanie. Pozitívnejší názor má iba 23 % podnikateľov, ktorí očakávajú len mierny dopad. Oslabenie, či dokonca vyradenie z podnikateľskej činnosti znamená neblahý dopad na celkovú zamestnanosť v krajine. Mnohí podnikatelia sa pýtajú ako ďalej, kam posunúť podnikanie v týchto náročných časoch? Firmy hľadajú možnosť pomoci ako naštartovať, či dokonca zachrániť biznis. 


Oplatí sa v tejto dobe začať podnikať?

Moja odpoveď je určite áno, pokiaľ podnikáš so službami alebo tovarom, po ktorom bude dopyt aj počas tejto či akejkoľvek inej pandémie (potraviny, drogérie, lekárne..)
Samozrejme ak teraz niekto vlastní obchod s oblečením, tak to neprerobí za pár dní na potraviny, či lekáreň.. preto je dobré svoj príjem diverzifikovať a nespoliehať sa len na jedno odvetvie. V opačnom prípade ak investujete všetok svoj čas a financie a vsadíte to "na jednu kartu" ako napríklad reštaurácie a fitness centrá tak sa môže stať presne to čo sa aj deje, že ste dlhodobo buď bez príjmu alebo len prežívate. Nehovorím teraz aby každý mal XY prevádzok v inom odvetví, keďže všetko čo chcete aby fungovalo musíte robiť minimálne na 100%. Musíte teda robiť len to čo reálne aj budete stíhať. 

Čo je to MLM (Multi level marketing), prečo ho odporúčam v tejto dobe?


V skratke: Ako už zo samotného názvu Multi level marketing vyplýva, ide o marketing.

Marketing má za úlohu ovplyvňovať dopyt po tovaroch alebo službách a multi level zase napovedá, že ide o viacúrovňový marketing. Teda jednoducho povedané, MLM je viacúrovňový predaj tovarov alebo služieb. Pod týmto pojmom viacúrovňový predaj tovarov alebo služieb si môžeme predstaviť postupné pripájanie nových členov k už zapojeným jednotlivcom do systému. Takto vzniká akási sieť predajcov. Preto sa MLM dosť často nazýva aj sieťový marketing.

Ja podnikám v MLM už vyše 10 rokov a to so spoločnosťou LR Health & Beauty, ktorá je na trhu už vyše 35 rokov. Venujeme sa predaju či už kozmetiky, kozmetických pomôcok (drogéria) alebo výrobkov na vnútorné užívanie ako je colostrum alebo výrobky z aloe vera, vitamíny (lekáreň) .. ale aj mnoho mnoho  ďalších užitočných veci, bez ktorých sa človek nezaobíde. Celé to funguje výhradne na odporúčaní vlastných pozitívnych skúseností s produktom , takže sa to dá stíhať prakticky popri hociakej činnosti.

V MLM fungujú ľudia z oblasti napr:

  • školstvo
  • obchod
  • reklama
  • malé a stredné podnikanie
  • zdravie (lekári,maséri,fyzioterapia,fitness tréneri...)
  • krása (kaderníctva, nechtovy dizajn,kozmeticke salóny....)
  • materská dovolenka (mamičky na materskej)
  • atď...

V jednoduchosti ide o online prírodnú lekáreň a drogériu kde pomocou online platformy si človek dokáže vybudovať vlastné bezrizikové podnikanie.

To čo ste si mohli všimnúť po prečítaní predošlých riadkov je, že moja firma zastrešuje rovno 2 segmenty z takpovediac nikdy nekončiacích biznisov prírodná lekáreň / drogéria (vid. momentálna situácia). Preto je tu možnosť aj práve pre teba. Ak momentálne tvoj biznis stagnuje, respektíve nemáš možnosť podnikať vo svojom primárnom sektore, tak si zatiaľ vieš rozbehnúť svoje nové podnikanie v spolupráci so mnou. Môžeme sa baviť o stovkách alebo tisícoch eur mesačne. 

Takže ak si stále myslíš, že sa toto všetko da čoskoro do poriadku a ty sa vrátiš k svojej práci si na omyle! Ak budeš stále čakať a nevyvinieš ďalšiu aktivitu pre to aby si možno aj neskončil na ulici, alebo v lepšom prípade len nebol nútený svoju prevádzku odstúpiť, spomeň si ešte pred tým uvažovaním čo ďalej, že toto sa do budúcna môže v kľude zopakovať (samozrejme bože chráň aby sa to nestalo).

Vďaka MLM môžeš objaviť svoje silné stránky, rýchlejšie dosiahnúť svoje ciele a prepájať sa s inšpiratívnymi ľuďmi.

(pre viac info použí kontaktny formulár- dole pod článkom)

Napíšte nám

* - povinné položky