•  |

Efektívne chudnutie v troch jednoduchých krokoch!

2. Vytvoriť jednoduché podmienky pre pravidelné stravovanie

Čo sa týka mojej preferencii 5 jedál je to ako, keď sme boli malými deťmi!

Skúsme sa teraz na chvíľu zamyslieť a vráťme sa do detských čias:

Ráno pred odchodom do školy sme zjedli raňajky, so sebou do školy nám rodičia zabalili desiatu a v škole sme ešte stihli zjesť obed. Doma po domácich úlohách sme mali olovrant a večer počas sledovania večerníčka  sme zjedli večeru  a bolo vybavené. Mali sme plno energie boli sme vždy vysmiatí a v noci sa nám dobre spalo. Nič nás netrápilo, pamätáte sa?

Nuž  náš dnešný, dospelý, hektický život nám veľakrát nedovoľuje tu pravidelnosť dodržiavať a tak sa schyľujeme k menšiemu počtu jedál ale k ďaleko väčším porciám s vysokými kalorickými hodnotami,  ktoré naše telo nevie okamžite spracovať a tak sa nám rokmi „kazí“ metabolizmus. Sme stále viac a viac unavení ,vystresovaní, podráždení,  v piatok sa cítime akoby nás prešiel parný valec a máme nasmerované k metabolickým poruchám nášho tela. Určite ste už počuli o metabolickom syndróme.

A to všetko pekne spolu namiešane v jednom koktaily !

Verte mi, že poznám ľudí,  ktorí trpia týmto syndrómom a nežije sa im ľahko.

Preto ako som už spomínal, viem vám pripraviť či už stravovací plán alebo tréningový plán na mieru, od komunikovať vaše zdravotné problémy s lekármi a nasmerovať vás na správnu cestu.

To s čím vám ale nepomôžem je vaša disciplína, ktorej sa musíte naučiť vy sami. V preklade to znamená, že ak dostanete presný návod ako na to, je už len na vás či dokážete dodržiavať pokyny a byť teda disciplinovaní. Robíte to pre seba pre nikoho iného. Ja vám len pomáham a budem vám oporou počas celej cesty. 

Do stravovacieho plánu vám presne napíšem suroviny v gramážach ktoré budú nastavené podľa vášho cieľa. Je potrebné rozvrhnúť si deň tak, aby ste mali pri sebe vždy dostatok vody a jedla podľa návodu ktorý vám pripravím. Denný príjem vody vám presne vypočítam podľa vašej aktuálnej hmotnosti. Príjem tekutín je veľmi dôležitý!

Výhody pitia čistej vody pravidelne:

  • upravené trávenie
  • krajšia a zdravšia pokožka
  • menšia chuť na sladkosti
  • menej únavy
  • lepšie fungovanie mozgu
  • žiadna bolesť hlavy
  • lepší imunitný systém

Disciplíne sa dá pomôcť

Samozrejme nezabudnime na váš osobný život. Nie každý z vás je športovec a disciplíne potrebuje pomôcť. V dnešnej rýchlej, hektickej dobe nemáme skoro nikdy čas na to sa stravovať tak ako by sme mali. Variť si na každý deň presne stanovené jedla! Preto existuje mnoho pomôcok ako si život doslova uľahčiť a to  napríklad rýchlym rozmiešaním už pripraveného drinku, ktorý slúži ako náhrada stravy, alebo proteínová tyčinka - zdroj „zdravých“ cukrov, tukov a bielkovín. Samozrejme aj tu však treba dávať pozor na to, aký nápoj si vyberiete, či spĺňaj požiadavky v správnom pomere bielkovín, sacharidov a tukov... Určite vám s týmito "maličkosťami" veľmi rád pomôžem a odporúčim to s čím mám sám dobré skúsenosti. Spolu to predsa zvládneme!

Preto neváhaj a kontaktuj ma aby sme sa pustili do zodpovedania všetkych tvojich otázok a dostali sa k tvojmu cieľu.

1.

Detoxikovať organizmus

Detoxikácia organizmu zohráva v procese formovania postavy jednu z dôležitých úloh. Prečo a ako sa detoxikovať máme v nasledujúcom článku.

ZISTI VIAC
2.

Vytvoriť jednoduché podmienky pre pravidelné stravovanie

Jednoduché a pravidelné stravovanie pod záštitou majstra Európy v kulturistike Jankom Sotákom a pánom doktorom MUDr Mariánom Mederom je cesta k zaručenému úspechu.

ZISTI VIAC
3.

PRIDAŤ POHYB

Jedna z veci, na ktorú mnohí zabúdajú je pohyb. Denne by sme mali spraviť 10 000 krokov alebo spáliť kalórie aj iným spôsobom. Ako na to vám tak isto rád poradím

ZISTI VIAC